Beskrivning
| Tilläggstyp | PSA |
| Ryggmaterial | 4 MIL polyesterfilm |
| Bindning | Slurry |
| Ströning | Stängd |
| Färg | Färgkornskod |
| Diameter | 32 mm |
| Form | Rondeller |
| Korn | Kiselkarbid |
| Hålkonfiguration | 0 |
2.672,50kr
Rulle om 500st
Mirka Iridium 5µ SR 32mm är ett högpresterande slipmedel utvecklat för precision och perfektion på små ytor. Den är särskilt framtagen för punktreparationer, ”smart repair” och finare finish-arbeten inom bil- och lackindustrin, men fungerar lika bra i andra branscher där millimeterprecision krävs. Med sin kompakta diameter på 32 mm kommer den åt i trånga utrymmen och ger full kontroll även på känsliga detaljer.
Slipmedlet har en extremt fin kornstorlek på 5 mikron, vilket ger en jämn och kontrollerad slipbild utan djupa repor. Detta gör den perfekt för att förbereda ytan inför polering eller lackering där en felfri slutfinish är avgörande. Iridium-serien är känd för sin avancerade beläggningsteknik som minskar igensättning och förbättrar dammhantering, vilket både ökar livslängden och ger ett mer effektivt arbetsflöde.
Fördelarna är tydliga: snabbare arbete, mindre efterpolering och högre kvalitet i slutresultatet. Med Iridium 5µ SR 32mm sparar du tid och material samtidigt som du får en yta som uppfyller de högsta professionella kraven.
Sammanfattningsvis är detta det ultimata valet för dig som vill leverera perfekta detaljer och en finish som verkligen imponerar – varje gång.
Delbetalning från 144,00kr/månad
| Tilläggstyp | PSA |
| Ryggmaterial | 4 MIL polyesterfilm |
| Bindning | Slurry |
| Ströning | Stängd |
| Färg | Färgkornskod |
| Diameter | 32 mm |
| Form | Rondeller |
| Korn | Kiselkarbid |
| Hålkonfiguration | 0 |
| Vikt | 0,3 kg |
|---|
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Den här hemsidan använder cookies. Genom att fortsätta använda sidan godkänner du vår användning av cookies.
Recensioner
Det finns inga recensioner än.